Pozápasový report 8.12.2013

V nedeľu 8.12 sa v 1.Lige Východ odohralo posledné kolo tohto kalendárneho roka. Náš B- tým privítal na dobre pripravenej kolkárni hostí z KO Žarnovica. B-čkarom sa v úvodnom ročníku 1. ligy zatiaľ moc nedarí, nakoľko mančaft trpí hlavne svojou nestabilitou. Veríme však, že situácia sa zlepší a v nasledujúcich kolách pofrčíme ako pravá lokomotíva. Hostia sú na tom tabuľkovo určite lepšie.

Ale vráťme sa k zápasu. B-čkari nastúpili v posilnenej zostave o našich extraligistov, keď záujem hrať prejavili Mirko Ruttkay, Lacko Kovács, Edo Ilovský a Majka Tomková. Zo stabilnej zostavy B-týmu odohrali zápas Peter Hanko a Juraj Kubena.

V prvej dvojičke nastúpil Miro Ruttkay, ktorý svojim výkonom 571 zdolal slabšie hrajúceho súpera Rada Fusku (521) celkovo 4:0 na dráhy. Na trojke dráhe začal svoj súboj Lacko Kovacs proti P.Chovancovi. Výkon poslabší ale aj tak stačil na víťazstvo v pomere 3:1 na dráhy a 531:510 na zvalené koly. Po prvej dvojici vedieme 2:0 a máme náskok 71 kolov.

No a potom to prišlo. Ďalšia vrútocká dvojička predviedla ako sa majú hrať kolky. Nevyspytateľnému Edovi Ilovskému dnes vyšla karta a pekným a zodpovedným výkonom, obzvlášť so zvládnutou dorážkou, zdolal svojho striedajúceho súpera (Supuka/P. Chovanec st.) výkonom 586 : 491 a pomerom 3:1 na dráhy.  Toto všetko však zostalo v tieni uragánu, ktorý predviedla na dráhach Majka Tomková. Majka predviedla excelentný výkon a zo svojími 636 zvalenými kolkami vytvorila nielen svoj osobný rekord v ligových zápasoch ale zároveň aj rekord kolkárne v kategórii žien. Bravo!!! Súperovi Daliborovi Nasvetrovi, ktorý mimochodom tiež nezahral najhoršie (569) nadelila 3 prehraté dráhy a tým pripísala ďalší bodik na Vrútockú stranu. Po druhej dvojici vedieme 4:0 a náskok sme zvýšili na 233 kolov.

Tretia dvojička v podaní Kubena Juraj proti súperovi Robovi Palatinusovi priniesla súboj ako na hojdačke. Pekný súboj, kedy sa víťazstvo prelievalo z jednej strany na druhú a nakoniec skončilo  na pleciach súpera, ktorý zdolal Kubenu o 2 koly výkonom 564:566 a 2:2 na dráhy.  Hojdačka rozhojdala pravdepodobne aj spoluhráčove dráhy, nakoľko v podobnom duchu sa niesla aj hra domáceho Peťa Hanka s protihráčom Petrom Azorom. Peťo rovnako prehral svoj zápas o nešťastné 2 koly  505:507  a na dráhy 2:2

Záverom už len dodať, že zápas sme vyhrali, ale s veľkým prispením našich posíl. Snáď aj naše výkony v najbližšej dobe doladíme do podobných čísel.

TJ LOKOMOTÍVA VRÚTKY “B” : KO ŽARNOVICA       3393 : 3164         na body 6:2